A viharos idő ellenére szép számban érkeztek résztvevők január 27-én a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság téli túrájára, melynek során a Maros-ártérben barangoltunk.
A 27 kiránduló között szép számmal voltak óvodás és általános iskolás gyermekek is. Ez örvendetes, mert túráink egyik fontos célja éppen az, hogy ismereteket adjunk át a gyermekeknek a helyi természeti értékekről.
Vendégeinkkel egy rövid (1 km-es), könnyed sétát tettünk, érintve a Maros folyót. A parti erdősávban megtekintettük a hódok látványos rágásnyomait a nyárfákon. A kihelyezett kameracsapdák segítségével készített felvételeken láthatták a résztvevők, hogy mit is művelnek éjszakánként ezek a nagytestű vízi rágcsálók. Ezután távcsövek segítségével a folyón tartózkodó récéket figyeltük meg. A tőkés récék mellett fütyülő récék is szemünk elé kerültek.
Az erdőben továbbhaladva alaposan szemügyre vettünk egy harkályok által szétvájt, összefúrt, korhadt fatörzset. Szakvezetőnk itt arról tájékoztatta a résztvevőket, hogy miért fontosak a holt fák egy egészséges erdőállományban. Szó esett arról is, milyen természetközeli erdőgazdálkodást végez a Maros mentén a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság.
A túra csúcspontját a madárgyűrűzési bemutató jelentette, melyre a Maros-ártér emblematikus pontján, a Bekai-halomnál került sor. Csoportunk érkezésére már vártak a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület munkatársai. A szakemberek néhány, a kihelyezett madáretetőnél megfogott, énekesmadarat mutattak be vendégeinknek. Rövid ismertető hangzott el a madárgyűrűzésről és annak természetvédelmi vonzatairól. A gyerekek örömmel vették kézbe és simogatták a madarakat, a gyűrűzés után pedig ők engedték szabadon az apró énekeseket. Azt is megnéztük, hogy a kihelyezett függönyháló segítségével hogyan fogják meg a madarakat.
A háromórás túra végére a nap is kisütött, s mindannyian élményekkel gazdagodva tértünk vissza kiindulópontunkhoz. A kirándulás a „Téli túrák nemzeti parkjainkban” elnevezésű, országos programsorozat keretében valósult meg.