A romániai Déváról érkeztek középiskolás diákok a napokban a Körös-Maros Nemzeti Park Kardoskúti Fehértó részterületére.
November 12-én két diákcsoportot is fogadtunk Kardoskúton. Az egyik csoport (10 diák és 3 felnőtt) az orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskolából, a másik (5 diák és 3 felnőtt) pedig Déváról, az ottani energetikai és technikai középiskolából érkezett. Utóbbiak az európai oktatás, képzés és sport támogatására irányuló Erasmus+ programnak köszönhetően látogathattak el hozzánk.
Vendégeinket a Kardoskúti Madárvonulás Múzeumában fogadtuk. Itt egy általános tájékoztatást tartottunk a nemzeti parkokról, azon belül is a Körös-Maros Nemzeti Park sajátosságairól. Kitértünk arra, hogy igazgatóságunk működési területe szoros kapcsolatban van a határ túloldalán lévő természeti területekkel. Az Erdélyi-szigethegység lábától a Tiszáig terjedő terület ugyanis a maga különleges természeti értékeivel egységes, egyedi arculatú tájat képez.
Az előadás, majd a daruvonulásról szóló rövidfilm megtekintése után vendégeinkkel rövid sétára indultunk, melynek keretében a részterület természeti értékeivel, a puszta élővilágával ismerkedhettek. Beszélgettünk arról, hogy a szikes élőhelyek mennyire ritkák és speciális adottságúak, milyen különleges állat- és növényvilág található itt, a kardoskúti Fehér-tó térségében. Szó esett arról is, hogy a pusztai élőhelyek megóvásában nagyon fontos szerepük van az őshonos magyar háziállatoknak. A Lófogó-ér melletti kilátóból látogatóink nagy érdeklődéssel szemlélték nemcsak a tájat, hanem a Sóstói Állattartótelepünkről kihajtott szürkemarha bikagulyát és juhnyájat is.