Ünnepi látványetetések várják az érdeklődőket

Nemzeti ünnepünkön, március 15-én, állatismertetőkkel egybekötött látványetetésekkel várja vendégeit a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság szarvasi bemutatóhelye, a Körösvölgyi Állatpark.

Az első idei, ünnepi látványetetésre, március 15-én, délelőtt 11 órakor kerül majd sor. Programunkat a „jégkorszaki óriásokkal”, azaz a jávorszarvasokkal nyitjuk. Az országban egyedülálló módon csak a Körösvölgyi Állatparkban lehet találkozni Eurázsia legnagyobb testű szarvasféléjével, melynek hím egyedei akár 800 kg-osra és 2 méteres marmagasságúra is nőhetnek. Az állatparkban két fiatal jávorszarvas él. Az ikerborjú testvérpár a lengyelországi Gdanskból érkezett tavaly. A másfél esztendős ünő és bika már most impozáns méretekkel rendelkezik. A látványetetés során kedvenc csemegéjük, a fűzfaág kerül majd feltálalásra répa és cékla falatokkal kiegészítve. A szemlélődők megtudhatják miért húzódott az egykor a Kárpát-medencében is honos jávorszarvas az északi féltekére, egyes vidékeken hogyan tartják házi állatként, miért nem legel a földről, vagy épp hogyan búvárkodik.

A jávorszarvasoktól közösen sétálunk át egy másik óriáshoz. Európa legnagyobb testű szárazföldi emlős állatai az akár 1 tonnás testtömegű európai bölények. Őket szintén kézből fogjuk etetni. Ismertetőjükből kiderül mi köze az európai bölénynek az őstulokhoz, hogyan menekült meg a faj a kipusztulás széléről, mikor taposták hazánk területét utoljára ezen impozáns állatok.

Aki a délelőtti programra nem tud odaérni, ne bánkódjon, mert délután 14 órától egymás után újabb két izgalmas állatfaj, a fakó keselyűk és a farkasok mutatkoznak majd be. A dögevő keselyűknél és a ragadozó farkasoknál is húsos látványetetést tartunk, miközben igyekszünk majd mindenkit megbarátkoztatni ezekkel a történelem folyamán tévesen megítélt, de valójában bámulatba ejtő képességekkel rendelkező, csodálatos fajokkal. A részvevők hallhatnak majd róla, milyen magasan és milyen módszerrel repülnek a fakó keselyűk, milyen technikával keresik a táplálékukat, miért pusztultak ki hazánk területéről, továbbá, hogy miként vadásznak a farkasok, melyek a falkaszellem legfőbb jellemzői, vagy hogyan háziasította az ember a farkasból 10.000 év alatt a ma ismert kutyafajtákat.

A négy, körülbelül egyenként fél órás programot ezen a napon az állatparki belépő tartalmazza.

Idén a március 15-i alkalmon kívül több ünnepnapon és hosszú hétvégén is hasonló programokkal várja majd a Körösvölgyi Állatpark az érdeklődőket így Húsvétkor, Pünkösdkor, augusztus 20-án, október 21-23. között, november 1-én és az év utolsó napján december 31-én is. 

A Körösvölgyi Állatpark elérhetőségei, a parkkal kapcsolatos információk, belépőjegy árak, ezen a linken érhetőek el:

 

https://www.kmnp.hu/hu/nyitva-tartas-a-korosvolgyi-allatparkban