A sziki varjúháj egy főként Kelet-mediterrán elterjedésű, apró termetű, egyéves pozsgás növény, mely a Földközi-tenger medencéjében, főként a tengerparti köves talajon tenyészik.
Hazánkban a tiszántúli padkás szikes puszták ritka, védett faja. Leginkább a vakszikes, fehér, kopár felszínek növénye. Legerősebb hazai állományai a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság működési területén találhatók.
A sziki varjúháj csíranövényei már az ősz folyamán megjelennek, melyek ekkor még üde zöld színűek. A virágzás azonban csak a következő tavaszon történik, amikorra már a levelek vörös színűvé válnak. Ez a szín a növény valamennyi részén visszaköszön, ugyanis az apró fehéres virágszirmok közepén is vöröses csíkok láthatók, valamint az ötösével álló tüszőtermései is vörösre színeződnek.
Idén március 21-én már a csíranövények erőteljes fejlődését és a hajtások, levelek vörösre színeződését is tapasztaltuk a székkutasi Fecskési-mocsár közelében. Ezen az ürmös, szikes pusztarészen a fehéren virágzó ködvirágos területeken tapasztaltuk a növény legerőteljesebb megjelenését.
A növény előfordulhat bolygatott élőhelyeken, szikes talajon lévő keréknyomokban is.

