Erdei iskolába várja a diákokat a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság
A Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság dévaványai Sterbetz István Túzokvédelmi Látogatóközpontja 2004 óta működteti nagy népszerűségnek örvendő erdei iskoláját.
A Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság dévaványai Sterbetz István Túzokvédelmi Látogatóközpontja 2004 óta működteti nagy népszerűségnek örvendő erdei iskoláját.
Tizenketten vettek részt a Körös-Maros Nemzeti Park Kardoskúti Fehértó részterületén május 14-én megtartott szakvezetéses túrán.
Hazánk leggyakoribb füzikefaja a csilpcsalpfüzike, amely jellegzetes, „csilp-csalp” hangzású énekéről kapta a nevét. A Körös-Maros Nemzeti Parkon belül legnagyobb számban a Kis-Sárréten, a Körösök és a Maros mentén költ.
A Körös-Maros Nemzeti Parkban költésre készülnek a telelőhelyükről visszaérkezett szalakóták. Már párokba álltak és foglalják az öregebb fák odvait, illetve a számukra kihelyezett költőládákat.
Megkezdődött a költési időszak a Körös-Maros Nemzeti Park Maros-ártér részterületén található gémtelepeken. Összesen 20 pár szürke gém, 17 pár nagy kócsag és 1 pár vörös gém kezdett költésbe.
A Körös-Maros Nemzeti Park Maros-ártér részterületén az elmúlt évekhez hasonlóan idén májusban is felbukkant egy hazánkban rendkívül ritka kóborló madár, a kucsmás sármány. Mivel napok óta halljuk ugyanazon a területen a hím énekét, így jó esély van arra, hogy párjával fészket is rak Makó mellett.
Szombaton, május 22-én újabb e-bike túrára invitáljuk a Szarvas környéki táj értékeinek felfedezésére vágyó Kedves Vendégeinket. Ezúttal a Körös-menti kastélyok mentén vezet majd utunk.
A csapadékban gazdagabb tavasznak köszönhetően idén a tavalyinál több partimadár költ a Körös-Maros Nemzeti Park területén található kardoskúti Fehér-tó környékén.
A Körös-Maros Nemzeti Park szikes pusztáit május elején színesre festették a sótűrő növények, amilyen például a kamilla, a sziki varjúháj vagy az erdélyi útifű.
A tavaszi vonulás során a kis pólingok egyik fontos magyarországi állomáshelye a Körös-Maros Nemzeti Parkban található kardoskúti Fehér-tó. Idén a vonulás csúcsidőszakában egyszerre 221 kis póling tartózkodott a területen.
Amint arról már hírt adtunk, idén az egészségügyi előírásoknak megfelelve elmarad a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság által meghirdetett Őszirózsa Természetvédelmi Vetélkedő középdöntője.
„Lement a nap a maga járásán, sárgarigó szól a Tisza partján…” ahogyan a közismert nóta is bizonyítja, a sárgarigó a magyar nép egyik kedves madara. Jellegzetes hangját a Körös-Maros Nemzeti Park tájain gyakran hallhatjuk.
Körösvölgyi Állatpark szépe – Állatok a „kifutón” címmel indított különleges szépségversenyt a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság.
A Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság működési területén, a Hármas-Körös és a Tisza hullámtéri erdőiben is javában virágzik a nyári tőzike. Az állományokat a közelmúltban mérték fel Igazgatóságunk munkatársai.
Május elején két alkalommal is megfigyeltek kacagócsért a Körös-Maros Nemzeti Parkhoz tartozó kardoskúti Fehér-tónál. Ez a tengerparti madár rendkívül ritkán látogat el a kontinens belsejébe.
Megújult állatsimogató várja a gyermekeket Dévaványán, a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság Sterbetz István Túzokvédelmi Látogatóközpontjában.
A Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság dévaványai Túzokvédelmi Állomása melletti kis erdőben, a korábban kihelyezett fészekodúkban május elején kikeltek az első cinegefiókák.
A Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság az idei évre is hirdetett e-bike túrákat, melyek május 15-től szombati napokon kerülnek megtartásra egészen október végéig.
Mint, ahogy arról már korábban hírt adtunk, az Egy a Természettel Nonprofit Kft. által életre hívott Madárodú kihelyezési Akcióprogramban a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság is részt vesz.
A Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság munkatársai május 8-án egy fehérfarkú lilebíbicet figyeltek meg a Kígyósi-pusztán.
A Körös-Maros Nemzeti Park Kis-Sárrét részterületén többféle kosborfaj fordul elő. Közülük a leggyakoribb és a legkorábban virágzó az agárkosbor vagy újabb nevén agár sisakoskosbor.
Az állatpark vizes élőhelyén nyári lúd fiókák keltek ki április végén.
Első alkalommal figyeltünk meg pásztorgémet a Körös-Maros Nemzeti Park Kígyósi-puszta részterületén. A madár május 2-án és 3-án is több alkalommal felbukkant a fokozottan védett gyepeken.
A Körös-Maros Nemzeti Park tájainak egyik leggyakoribb énekesmadara a sordély, melyet az ország különböző részein többféle népies néven is emlegetnek: surgyé, csurdé, csiririmadár… és még hosszasan sorolhatnánk.