Színpompás tollruhában tértek vissza a búbosbankák Cserebökénybe
Április elején a Körös-Maros Nemzeti Park részterületein, így Cserebökényben is, megfigyeltük a most haza érkezett, első búbos bankákat.
Április elején a Körös-Maros Nemzeti Park részterületein, így Cserebökényben is, megfigyeltük a most haza érkezett, első búbos bankákat.
Április 11-én két havasi lile bukkant fel a Körös-Maros Nemzeti Park Montág-puszta részterületén.
A Körös-Maros Nemzeti Parkon belül a Kis-Sárréten költenek a legnagyobb számban nyári ludak. A mocsarakban és a halastavakon már megjelentek az első, kislibáikat vezetgető párok.
A Körösvölgyi Állatpark átmenti zárva tartása alatt rendszeresen állatparki híradóval jelentkezünk, hogy történéseinkről senki ne maradjon le ezen időszak alatt sem.
Ahogy hosszabbodnak a nappalok, úgy egyre több sünnel, pelével és denevérrel találkozhatunk a Körös-Maros Nemzeti Park tájain.
A Bélmegyeri Fáspuszta a Körös-Maros Nemzeti Park tájképileg egyik legszebb területe. Annak ellenére, hogy alig több mint 600 hektár a kiterjedése, rendkívül változatos az élővilága.
A Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság Kardoskúti tájegységén négy gémtelep található. Az itt fészkelő nagy kócsagok már visszatértek telelőhelyükről és megkezdték a tojásrakást.
Átalakult és új elemekkel bővült a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság Sterbetz István Túzokvédelmi Látogatóközpontjától induló Réhelyi tanösvény.
A jelen körülményekhez igazodva a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság működési területén található települések általános- és középiskolás diákjai részére meghirdetett, Túzok Vándorkupa alkotói pályázat beküldés határidejét meghosszabbítjuk.
A Körös-Maros Nemzeti Park Tatársánci ősgyep részterületén kibontották sárga szirmaikat a tavaszi héricsek. A védett növényekből a március 30-i felméréskor 94 virágzó tövet számoltunk.
A Körös-Maros Nemzeti Park Kis-Sárrét részterületét járva, a vizes élőhelyek környékén jó eséllyel meghallhatjuk a báránymadarak, azaz a sárszalonkák különleges „nászénekét”.
A Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság Körösvölgyi Állatparkjának átmenti zárva tartása állatparki híradóval jelentkezünk, hogy ezen időszak alatt se maradjon le senki az eseményeinkről.
Tisztelt Pedagógusok! Kedves Túzok Tusázók! A „Túzok Tusa2021” természetismereti vetélkedőt jelen körülményekhez igazodva tartjuk meg. Köszönjük szépen az eddig beérkezett igényes pályamunkákat!
A Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság dévaványai Sterbetz István Túzokvédelmi Látogatóközpontjának munkatársai folyamatosan törekednek a biodiverzitás, azaz a fajgazdagság megőrzésére.
Magyarországon rendkívül ritkán látható partimadarat, egy lilebíbicet figyeltek meg a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság munkatársai a kardoskúti Fehér-tavon.
A Körös-Maros Nemzeti Park pusztáin javában virágzik a mezei, a sárga és a védett, pusztai tyúktaréj. Ha lehajolunk az aprócska, sárga virágokhoz, felfedezhetjük szépségüket.
Fakó rétihéják csak kis számban és csak az őszi és tavaszi vonuláskor bukkannak fel a Körös-Maros Nemzeti Park tájain.
Récefélék, gulipánok, nagy godák… és még hosszasan sorolhatnánk azokat a madárfajokat, melyek a Körös-Maros Nemzeti Park tájai felett szelik az eget. A hideg idő ellenére ugyanis ezekben a napokban is intenzíven zajlik a tavaszi madárvonulás.
Az északról érkező, nálunk telelő madárvendégek egy része még mindig nem hagyta el a Körös-Maros Nemzeti Park Kis-Sárrét részterületét.
A Varázslatos Magyarország „Ma egy fészek, holnap az óceán!” elnevezésű akciójának keretében, március 18-án 30 darab madárodút helyeztünk ki a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság dévaványai Sterbetz István Túzokvédelmi Látogatóközpontjának környezetében.
Öt év után ismét esély van arra, hogy nyári ludak költhetnek a Körös-Maros Nemzeti Parkban található kardoskúti Fehér-tónál. A közeli Cserebökényi-pusztákon pedig reményeink szerint idén is szép számban költenek majd.
A Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság is várja jelentkezőit az idén már nyolcadik alkalommal meghirdetésre kerülő „Ifjú Kócsagőr” programra.
Legalább hét gólya már biztosan visszatért a Körös-Maros Nemzeti Park tájaira. A hagyomány szerint Sándor napkor, azaz március 18-án többségüknek itt kellene lenniük, az időjárás azonban most cseppet sem kedvez nekik.
Napok óta több száz, észak felé tartó, vonuló fütyülő réce időzik a Körös-Maros Nemzeti Park Montág-puszta részterületén, a Nagy-Zsombékon. Jellegzetes hangjukat már messziről meghallhatjuk.