Már csapatokba álltak és teleléshez készülődnek a túzokok
A Körös-Maros Nemzeti Park pusztáin már csapatokba álltak a túzokok. Telelésre készülődnek, szorgalmasan táplálkoznak a zöldellő repcetáblákon.
A Körös-Maros Nemzeti Park pusztáin már csapatokba álltak a túzokok. Telelésre készülődnek, szorgalmasan táplálkoznak a zöldellő repcetáblákon.
Hazánk egyik legszínpompásabb madárfaja a jégmadár. A Körös-Maros Nemzeti Park Maros-ártér részterületét járva jó eséllyel meghallhatjuk éles hangját, s kis szerencsével akár meg is pillanthatjuk ezt a gyönyörű madarat.
A Körös-Maros Nemzeti Park Kis-Sárrét részterületén sétálva hangoskodó fenyőrigók népes csapataival találkozhatunk.
A Körös-Maros Nemzeti Parkban telelő énekesmadarak egyik legfontosabb táplálékát a gyomnövények magvai szolgáltatják.
A Dél-Bihari szikesek néven ismert Natura 2000-es élőhely-együttes egyik kiemelkedő értéke a Csobán-szik, amely a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság működési területén található.
A Körös-Maros Nemzeti Park területén él egy különleges, aprócska csigafaj, a dobozi pikkelyescsiga. Ha figyelmesen járjuk az erdőt, a melegebb téli napokon is megpillanthatjuk az avarban, vagy a korhadó fatuskók törzsén.
A Körös-Maros Nemzeti Park Kis-Sárrét részterületén alföldi viszonylatban jelentős erdőterületek vannak, melyek zöme a Geszthez tartozó Vátyon-pusztán található. Ezek a két világháború között telepített erdők őshonos fafajokból állnak.
A Körös-Maros Nemzeti Park tájait, erdeit járva a lehulló falevelek nyomán sok-sok olyan madárfészekre bukkanhatunk, amelyek korábban rejtve voltak a zöld lombok között.
A Körös-Maros Nemzeti Park Kis-Sárrét részterülete az ország egyik legjelentősebb vadlúd-vonuló és gyülekezőhelye.
A hagyományokhoz híven idén is közös adventi és karácsonyi készülődésre várjuk Önöket a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság Bihari Madárvártájára.
A Körös-Maros Nemzeti Park Kis-Sárrét részterületén a XIX. századi nagy folyószabályozások és lecsapolások során jelentősen átalakult a táj.
A november 17-én lezajlott országos vadlúd-szinkron alkalmával két kis liliket is megfigyeltek a Körös-Maros Nemzeti Park területén található kardoskúti Fehér-tónál.
A Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság Sterbetz István Túzokvédelmi Látogatóközpontjának „Illatvarázs” kertjében termelt gyógy- és fűszernövények közül ezúttal az orvosi lestyánról és a curryfűről esik szó.
December 3-án, 10.00 órától rendezzük meg a hagyományos „Madárkarácsony és Luca-napi szokások” elnevezésű, szezonzáró programunkat Dévaványán, a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság Sterbetz István Túzokvédelmi Látogatóközpontjában.
November 21-én jöttek világra az idei első magyar szürke szarvasmarha ikerborjak a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság Montág-pusztai Állattartótelepén.
A Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság illetékességi területén sokfelé költ kedves, kistermetű bagolyfajunk, a kuvik. Nappal ritkán látható, inkább az esti, éjszakai órákban hallatott hangja árulja el jelenlétét.
A csökkenő hőmérséklet és a rövidülő nappalok hatására téli álomra készülődnek a Körös-Maros Nemzeti Park tájain élő denevérek.
A közelmúltban ismét felbukkant egy fekete sas a Körös-Maros Nemzeti Park Kis-Sárrét részterületén. Valószínűleg ugyanaz a példány, amely évek óta visszajár ide telelni.
A Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság Körösvölgyi Állatparkjában számos szarvasféle kerül bemutatásra. A hím egyedek pompás agancsait szinte mindenki megcsodálja.
Telelésre érkező hegyi billegetőket figyeltek meg a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság munkatársai a kardoskúti Fehér-tónál és a Maros-ártérben.
Már betakarítottuk azokat a gyógy- és fűszernövényeket, amelyeket a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság Sterbetz István Túzokvédelmi Látogatóközpontjának „Illatvarázs” kertjében termesztettünk.
Amint arról korábban hírt adtunk, a tavalyi esztendő után idén ismét a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság versenyzője nyerte az Ifjú Kócsagőr Program országos döntőjét.
Magyarországon rendkívül ritkán látható madárfajt, tundraludat figyeltek meg a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság munkatársai a kardoskúti Fehér-tavon.
A hazánkon idén ősszel átvonuló darvak jelenleg a Körös-Maros Nemzeti Parkhoz tartozó kardoskúti Fehér-tónál gyülekeznek a legnagyobb számban. A napokban számuk már elérte a 30 800-at.